Jesteś tutaj: BLOG

Blog - najlepsze inspiracje dla Ciebie.

W polskiej kuchni do tej pory była niedoceniana. Jest to produkt skrobiowy otrzymany z bulwy manioku, brazylijski odpowiednik naszej skrobi ziemniaczanej.

Kurkuma staje się coraz bardziej popularną przyprawą. Jej pochodzenie wywodzi się z Indii a wytwarza się ją z korzenia ostryżu- rośliny z rodziny imbirowatych. 

Z pewnością to pytanie spędza sen z powiek nie jednej osobie. Zwłaszcza, gdy termometry przekraczają 30 stopni Celsjusza zaczynamy szukać pomysłu jak poczuć się lepiej, kiedy "topimy się" w słońcu.

Jak mówi przedszkolna rymowanka witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.... wszyscy je znają lecz czy wszyscy o nich pamiętają? No i tu pojawia się problem.... Bardzo często zapominamy o tym, że witaminy pełnią bardzo ważną funkcje w organizmie i pomagają w utrzymaniu równowagi i stanu organizmu. Każda funkcja ciała, od trawienia, przez ruch mięśni, po myślenie, wymaga odpowiednich witamin. Niewielu ludzi ma świadomość, że istnieje witamina K, więc pojęcie witaminy K2 może być jeszcze większą niespodzianką. I nie jest inaczej... A to duży błąd! Bo zdaniem naukowców ogromna część populacji cierpi na jej niedobór.....

MSM - choć pewnie każdy z nas gdzieś kiedyś słyszał to jesteśmy pewni, że nie do końca wie co ten skrót oznacza. Dlatego jeśli jesteście ciekawi i chcecie poszerzyć swoją wiedzę zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

I chodź nie ulega wątpliwościom, że jesień i zima to jedna z najładniejszych i najbardziej barwnych pór roku to jednak mimo pięknych widoków bardzo często towarzyszy im przeziębienie a także w ostatnim czasie coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem atmosferycznym, wpływającym na czystość powietrza zwanym potocznie smogiem.

Można zresztą zaobserwować, że to właśnie o nim mówi się coraz częściej w mediach i o jego zgubnym wpływie na nasze życie. 

Która kobieta nie marzy o pięknej, gładkiej i zadbanej skórze twarzy i ciała. I chodź wraz z upływem kolejnych latach nasza skóra stopniowo traci jędrność i widoczne są na niej pierwsze oznaki starzenia, to możemy temu zaradzić! Używając do codziennej pielęgnacji kosmetyków opartych na naturalnej recepturze.

Ale zanim rozpoczniesz swoją przygodę z kosmetykami ekologicznymi warto zawrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów.

Starożytna zasada mówi, że najlepszy kosmetyk, jaki możemy dać swojej skórze to taki, który można zjeść ... I patrząc na dzisiejszą stale rosnącą popularność ekologicznych i naturalnych kosmetyków coś w tym jest. 

Wiosną, kiedy dni są już znacząco dłuższe i zdecydowanie cieplejsze coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu wybierając do tego las, łąki czy inne łona natury. Spędzając tak radośnie czas bardzo często zapominamy, że ten sezon sprzyja większej aktywności i rozmnażaniu kleszczy, których ofiarami często padają nieświadomi spacerowicze. Kleszcze wskazywane są przez ekspertów jako jedno z największych naturalnych zagrożeń dla zdrowia ludzi żyjących w naszej strefie klimatycznej. Kleszcze na swe ofiary czają się na liściach drzew i krzewów oraz źdźbłach trawy. Zwykle żerują na skraju lasu, ale coraz częściej znajdowane są w dużych miastach - np. w parkach, w przy domowych ogródkach i na działkach rekreacyjnych.

Pewnie każdy z nas nie raz i nie dwa był jest i będzie na diecie.... No właśnie o to jest pytanie... Czy na diecie można jeść węglowodany ? Czy trzeba je tylko ograniczyć ? I czym tak naprawdę one są ? I gdzie się znajdują? Specjaliści w dziedzinie zdrowego odżywiania są zgodni – węglowodany są głównym źródłem energii, zwłaszcza dla naszego mózgu, dlatego bardzo istotnym jest, aby nasza dieta dostarczała ich odpowiednią ilość do naszego organizmu. Ale uwaga - nadmierne spożywanie węglowodanów może być dla naszego organizmu bardzo niekorzystne. Może prowadzić do otyłości i cukrzycy, pociągając za sobą z kolei inne konsekwencje zdrowotne.

 

Następna strona
Dodatkowe informacje
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl

ZAREJESTRUJ ZAKUPY A OTRZYMASZ RABAT

Chcę rabat, zakładam konto!
Nie, dziękuję. Kupuję drożej.